W Polsce istnieje wiele możliwości zakwaterowania dla studentów. Różnią się one w zależności od miasta i wybranej instytucji szkolnictwa wyższego. Wiele polskich szkół wyższych ma swoje akademiki, które są zwykle najtańszą dostępną opcją. Jednak większość polskich studentów woli wynająć pokój w prywatnym mieszkaniu.

Ceny zakwaterowania w domach studenckich zależą od konkretnej uczelni. Koszt zakwaterowania w akademikach wynosi zazwyczaj około 60-80 euro miesięcznie za wspólny pokój i między 100-150 euro za pokój jednoosobowy. Standard akademików może się znacznie różnić nawet w przypadku domów studenckich tej samej uczelni, więc dobrze jest zrobić rozeznanie przed podjęciem ostatecznej decyzji. To, co pozostaje niezmienne w każdym akademiku, to przyjazna atmosfera i gotowość do pomocy.

Wynajęcie pokoju jest w Polsce dość powszechną praktyką. Większość studentów spoza miasta wspólnie wynajmuje całe mieszkanie. Koszty wynajmu w poszczególnych miastach są różne i zależą w dużej mierze od lokalizacji mieszkania, jak również od jego wielkości i standardu. Miesięczny czynsz wynosi zwykle od 150 do 200 euro. Niektórzy właściciele mogą zażądać kaucji w podobnej wysokości. Jeśli nie masz przyjaciół, z którymi możesz zamieszkać, zamieszkaj wspólnie z osobami z danego kraju. To niezwykła okazja, aby mniej płacić za zakwaterowanie i zdobyć wspaniałych przyjaciół! A jeśli naprawdę nie odpowiada Ci mieszkanie z kimś, możesz poszukać miejsca tylko dla siebie. Czynsz za najmniejsze, jednopokojowe mieszkania zaczyna się od około 300 euro (w Warszawie).

STUDYFINDER