Lazienki Palace in Warsaw
dawid-zawila-9bfog1hxfyq-unsplash.jpg
maksym-harbar-okn8zijpmxi-unsplash.jpg
baltic.jpg
pawel-czerwinski-ri5j4drgl1g-unsplash.jpg
malopolskie duze
nomadic-julien-ueymyehrrbw-unsplash.jpg
8.jpg
ostap-senyuk-7rcdqeuq1rg-unsplash.jpg
11.jpg
eduardo-casajus-gorostiaga-baqx48ocfk8-unsplash.jpg
alexey-topolyanskiy-u2gvjg8ajig-unsplash.jpg
Stary Rynek Krakow

Source: Polish Tourist Organisation

Dla studentów spoza Unii Europejskiej przyjazd na studia do Polski może być początkiem fascynującej przygody związanej z odkrywaniem Europy. Unia Europejska to nie tylko różnorodna i ciekawa kultura, ale również możliwości jakie dają innowacyjne systemy gospodarcze i jedne z najlepszych na świecie warunków do studiowania w przyjaznej atmosferze pełnej wyzwań i inspiracji. Dzięki najwyższej jakości edukacji i uznawanym na całym świecie stopniom naukowym Twoja kariera zawodowa będzie mieć tak obiecujący początek, jakiego nie doświadczysz w niemal żadnym innym regionie świata.

1) Oficjalna nazwa: Rzeczpospolita Polska (nazwa skrócona: Polska)

2) Język urzędowy: polski

3) Lokalizacja:Europa Środkowa. Polska graniczy z Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Litwą i Rosją (Obwód kaliningradzki). Jej północna granica (440 km długości) biegnie wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego.

4) Stolica: Warszawa (ludność 1,7 mln. / aglomeracja warszawska: 2,5 mln.)

5) Liczba mieszkańców: 38 mln. Populacja Polski jest siódma co do wielkości w Europie (z pominięciem Rosji) i szósta w Unii Europejskiej.

6) Strefa czasowa: Polska leży w środkowoeuropejskiej strefie czasowej (GMT + 1 / UTC + 1 godzina), z wyjątkiem okresu od ostatniej niedzieli marca do ostatniej niedzieli października, kiedy stosowany jest czas letni.

7) Klimat: Polska ma klimat umiarkowany kontynentalny, z dosyć chłodną zimą (od grudnia do marca) i gorącym latem, które trwa od czerwca do sierpnia. Średnia temperatura stycznia od -1°C (30°F) do -5°C (23°F). W lipcu i sierpniu średnie temperatury wahają się od 16,5°C (62°F) do 19°C (65°F), choć przez kilka dni temperatura może sięgać nawet 35°C (95°F).

8) Waluta: 1 złoty (PLN) = 100 groszy (bieżący kurs wymiany: www.nbp.pl)

9) Numer kierunkowy : + 48; domena internetowa: .pl

10) Organizacje międzynarodowe: Polska jest członkiem Unii Europejskiej (UE), strefy Schengen, Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Światowej Organizacji Handlu (WTO), Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i wielu innych.

 

STUDYFINDER